dobroge.tv

Live

Rezultate pentru eticheta "infrangere "

Farul Constanța a suferit prima înfrângere în play-off-ul Superligii la fotbal și lupta pentru titlu a devenit mai aprigă ca niciodată. FCSB a învins cu scorul de 2-1 și s-a apropiat la doar două puncte de „marinari“, care mai au doar un punct avans față de CFR. De altfel, ardelenii sunt următorii adversari ai trupei lui Hagi, împotriva cărora va evolua sâmbătă la Ovidiu.

Farul Constanța a pierdut ultimul meci al sezonului în Liga întâi și a încheiat campionatul pe locul 5 al clasamentului. „Marinarii” au cedat pe terenul Universității Craiova, cu scorul de 4-1, iar de sâmbătă au intrat în vacanță. Oficialii constănțeni au apucat deja pregătirea sezonul viitor, care va debuta la mijlocul lunii iulie.

Farul Constanța a ajuns la trei înfrângeri consecutive în play-off-ul Ligii Întâi, după ce a cedat aseară la limită în fața CFR-ului cu scorul de 1-0. Cu un lot afectat de indisponibilități, „marinarii” au dominat campioana și au ratat numeroase ocazii mari de a înscrie. Dan Petrescu a dat însă din nou dovadă de pragmatism și, la numai câteva minute de la introducerea în teren, Birligea înscris golul victoriei.

Farul Constanța a ratat șansa de a termina sezonul regular al Ligii Întâi pe locul trei al clasamentului. „Marinarii” au cedat la limită aseară pe „Ion Oblemenco” în fața Universității Craiova, cu scorul de 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat în finalul primei reprize de Paul Papp. Farul începe astfel play-off-ul de pe locul 5 și va întâlni în prima etapă pe FCSB.

Înfrângere neașteptată suferită de BC Athletic luni seară în Liga Națională de baschet masculin. „Gladiatorii din Tomis” au fost învinși de CSM Miercurea Ciuc, formație aflată pe penultimul loc al clasamentului.

HC Dobrogea Sud are parte de un start de an de coșmar. Constănțenii au pierdut duminică și al doilea meci oficial din 2022, derby-ul cu Steaua București, disputat la Chiajna. Pentru HCDS urmează sâmbătă cel mai greu meci din luna februarie, când vor întâlni campioana României, Dinamo București.

Profitând de amânarea partidei cu Academica Clinceni din campionat, Farul Constanța a disputat la mijlocul acestei săptămâni un meci amical contra bulgarilor de la Cerno More Varna. Victoria a revenit oaspeților cu scorul de 3-2, golul decisiv fiind înscris în minutele de prelungire. În absența titularilor, Gheorghe Hagi a mizat pe fotbaliștii care au jucat mai puțin în ultima perioadă, dar și pe jucătorii de perspectivă ai Farului.

Dacă aveți informații care pot deveni o știre, vă rugăm să ni le transmiteți pe WhatsApp, la nr.: 0774402233